شبکه های اجتماعی

علی اکبر محرابیان در نشستی با حضوراستاندار، مسئولان استانی و نمایندگانی از کشاورزان، استادان وفعالان محیط زیست در استانداری اصفهان بابیان اینکه تمامی مطالعات حوضه زاینده رود برای برقراری تعادل بین منابع ومصارف جمع آوری وتکمیل شده است،گفت: امروز با شجاعت کامل بیان می‌کنیم زاینده رود در شرایطی قرار دارد که می‌توانیم متناسب با جداول ومنابع مصارف مدیریت کنیم.

وی از فعالیت شبانه روزی برای اجرای سد خرسان نیز خبر داد و افزود:سال ۱۴۰۴ امیدواریم این طرح نیز به بهره برداری برسد.

وزیر نیرو افزود: برای تکمیل طرح تونل بهشت آباد به طول ۵۲کیلومتر نیز بودجه تعریف شده به شرط آنکه مجوز زیست محیطی این طرح صادر شود کار اجرایی آن آغاز می‌شود.

راهکارهای تأمین آب صنایع
علی اکبر محرابیان، درخصوص تامین آب صنایع نیز از راهکار‌های عملیاتی خبرداد وگفت: یکی از این راهکار‌ها استفاده از پساب فاضلاب با کیفیت است و راهکار دیگر هم استفاده از آب دریا که دراین زمینه بیش از ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و قرار است ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب در سال از طریق لوله به استان اصفهان انتقال داده شود که در مرحله نخست ۱۲۰ میلیون مترمکعب وارد می‌شود.

وی از انجام مطالعات در استان برای خاستگاهی جدید در حوزه تامین آب هم خبرداد و افزود: که با اجرای این طرح از هدررفت بیش از دو میلیارد مترمکعب روان آب‌ها در استان جلوگیری خواهد شدو مطالعات زمین شناسی در این زمینه تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.
وزیر نیرو گفت: برای تامین مالی آب آشامیدنی نیز دولت مصوب کرده که از دو معدن مهم کشور هزینه‌های مالی تامین شود.

 

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *